Miejskie muzea za darmo od nowego roku – TerazWrocław.pl – Informacje Praca Studia Nauka Imprezy Mieszkanie we Wrocławiu Stancje

Miejskie muzea za darmo od nowego roku

30 grudnia 2013 w Kultura i rozrywka, Wydarzenia

fot. Beata Ratuszniak

To projekt, który ma zachęcić mieszkańców miasta do częstszego odwiedzania muzeów. Za darmo wejdziemy do Arsenału, Ratusza, Pałacu Królewskiego czy też Muzeum Architektury.

Decyzja ta to efekt ogromnej popularności Nocy Muzeów – wydarzenia, w trakcie którego wszystkie muzea dostępne są dla zwiedzających za darmo. Miasto chce pójść krok dalej i od nowego roku, dokładniej od 2 stycznia, udostępnia mieszkańcom miejskie placówki do zwiedzania za darmo.

Darmowe wejścia będą obowiązywać w placówkach zarządzanych przez miasto, czyli między innymi Ratusza (gdzie znajdziemy Muzeum Sztuki Mieszczańskiej), Muzeum Architektury, Muzeum Współczesnego czy też Arsenału. Bezpłatny wstęp czeka na nas także w Pałacu Królewskim.

Co istotne, za darmo zobaczymy jedynie stałe ekspozycje w muzeach. Na wystawy czasowe wciąż będą obowiązywać bilety. Ceny będą ustalane za każdym razem, gdy dane muzeum będzie przygotowywać wystawę.

Pozostałe muzea, które nie są pod zarządem miasta, nadal będą prowadziły biletowane wejścia. Za wstęp zatem zapłacimy nadal w Panoramie Racławickiej czy Muzeum Narodowym.

Projekt darmowych wejść do muzeów jest realizacją części założeń w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego efektem ma być zwiększenie liczby osób, które odwiedzają muzea i miejsca związane z kulturą i sztuką.

Podziel się opinią! Dodaj komentarz.
0

Twój podpis: (pole jest wymagane)